یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳

غلبه نگاه منفی بر مفهوم سودجویی الزام سودآوری بنگاه های اقتصادی را به چالش کشیده است،سخنرانی در همایش جامعه اطلاعاتی و بانکداری الکترونیک،مرداد 89

خبرگزاری ایرنا-یاسوج - مشاور مدیرعامل بانک تجارت و عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه دیدگاه علمی و اقتصادی لزوم سودآوربودن بنگاه های اقتصادی در کشور ما جا نیفتاده است ، گفت: همین موضوع موجب رکود و ناتوانی در عرصه رقابت اقتصاد کشور با مقیاس جهانی خواهد بود.

متن خبر در خبرگزاری ایرنا

به گزارش ایرنا دکتر وحید محمودی جمعه در همایشی موسوم به ˈجامعه اطلاعاتی و بانکداری الکترونیکیˈ در یاسوج افزود: امروزه مهمترین مسئله برای مسوولان شرکتها ، بانکها و بنگاه های اقتصادی ترسیم یک هدف بزرگ و مهم به نام سودآوری است ومتاسفانه این رویکرد و هدف سودآوری هنوز در بین مردم ، مسوولان و متولیان امور اقتصادی کشور جای نیفتاده و هدف مشخصی را در این زمینه پیش بینی نمی کنند.

وی گفت: اولین نکته ای که مسوولان و مدیران بانکداری و متولیان امور اقتصادی و حتی بنگاه ها باید دنبال کنند دسترسی به علوم و فنون و دانش های نوین روز دنیا در عرصه فناوری و ابزار نوین است.

محمودی گفت: امروزه واکاوی ها و بررسی ها در ایران نشان داده که تناقضی فاحش بین بهره وری و حوزه آی تی وجود دارد یعنی اینکه ارتباط تنگاتنگی که باید میان ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری باشد ، وجود ندارد.

وی افزود: ابزار و وسایل و امکانات زیادی در اختیار داریم ولی طریقه و نحوه استفاده مطلوب از این ابزار ها برایمان سخت و ثقیل به نظر می رسد و این موضوع نشان می دهد که ایران هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب و رقابت جدی با عرصه های مختلف اقتصادی فاصله دارد از اینرو لازم است تلاش خود را در این راستا بیشتر کنیم.

محمودی در خصوص موضوع کلان کشور در عرصه اقتصادی گفت: موضوع اجرای هدفمند سازی یارانه ها و چکونگی رصد کردن آن بسیار با اهمیت و موثر است و باید دقت بیشتری در این زمینه داشته باشیم .

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: اجرای صحیح این طرح عظیم نیازمند شرایط انعطاف پذیری از سوی مسوولان و مقامات اجرایی کشور و آگاهی و آشنایی هر چه بیشتر مردم از ماهیت و اصل آن است.

وی در پایان عنوان کرد: بی شک چنانچه این طرح به خوبی و دقت نظر تمام اجرا شود در دراز مدت آثار مثبت و نتایج مطلوبی در عرصه اقتصادی کشور ایجاد خواهد کرد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید